Smolna z muzycznym programem na październik - pierwsze urodziny klubu!

известные картины и новости из мира искусства

klub smolna warszawa techno październik jeff mills

Niedawno poznaliśmy sylwetki artystów, którzy wystąpią na Smolnej we wrześniu, a teraz przyszedł czas na kompleksowy program muzyczny na październik, który obejmuje pierwsze urodziny klubu.

Pierwszy weekend w nowym miesiącu uświetni swoją obecnością legenda sceny elektronicznej i ojciec chrzestny gatunku – Jeff Mills, uwielbiany przez wszystkich, który nie tylko z sukcesami prowadzi swoją wytwornię Axis Records, świętującą 25-lecie działalności, ale również przemierza światowe parkiety taneczne, wprowadzając w ekstazę nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Dzień później ukłon w kierunku fanów hipnotycznych brzmień spod znaku Diynamic Music, bo oto do Warszawy po dłuższej nieobecności powróci Kollektiv Turmstrasse live, prezentując swój nadchodzący materiał muzyczny.


Tydzień później kolejna z muzycznych kooperacji z Technosoul, której owocem współpracy będzie trójka zagranicznych artystów, prezentujących różne odmiany i stylistykę muzyki techno, począwszy od weterana James Ruskin, a także tworzącego duet Karenn - Blawan, a kończąc na młodej i obiecującej artystce Nur Jaber, która choć na stałe osiadła w Berlinie to urodziła się w egzotycznym dla większości klubowiczów Bejrucie. Kolejnego wieczoru ukłon w kierunku fanów lżejszych brzmień, ale również przy zachowaniu odpowiednich proporcji: jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów z kolońskiej wytwórni KOMPAKT – Superpitcher, którego możecie znać z działalności w duecie Pachanga Boys z Mauricio Rebolledo. Obok niego wystąpi Konstantin Sibold – twórca kultowych imprez COMMON SENSE PEOPLEz Leif Mueller, a także rumuński zaciąg w postaci rezydentów Control Club w Bukareszcie: Gemini Brothers, prezentujący brzmienia ze południowego-wschodu Europy.


Dla amatorów muzyki na żywo i nieco spokojniejszych odmian elektroniki do Warszawy powróci Jan Blomqvist, którego magiczna barwa głosu w polaczeniu z house'owym sznytem powinna zadowolić każdego miłośnika sennej elektroniki kontemplacyjnej. Dla zachowania równowagi w sobotę 21.10 do Warszawy przyjedzie rezydent niesławnego Berghain/Panorama Bar, a także topowy przedstawiciel wytwórni Ostgut Ton – Answer Code Request przy wsparciu premierowego projektu Cassegrain & Tin Man, prezentujących kwaśne odmiany muzyki techno. Tym bardziej godne uwagi wydarzenie, bo ten duet w komplecie wystąpi po raz pierwszy w naszym kraju, zaś każdorazowa wizyta ich w pojedynkę wzbudzała olbrzymie zainteresowanie klubowej społeczności.


Na koniec miesiąca zaplanowane są 3-dniowe, huczne obchody urodzin klubu Smolna, która w dniach 27.10, 28.10, a także 31.10 zaprasza wszystkich klubowiczów na wspólne odśpiewanie „100 lat" i taniec w akompaniamencie najbardziej uznanych artystów z muzycznego Olimpu. Dzień pierwszy to ponowna wizyta szefa kolońskiej wytwórni KOMPAKT – Michael Mayer ze specjalnym, minimum 5-godzinnym setem. Dzień drugi to kolejny specjalny projekt, bo przedstawiciele stajni KeinemusikAdam Port oraz &Me, którzy wystąpią w równie długim secie w formule b2b, zaś dzień trzeci to przysłowiowa „wisienka na torcie". Do Polski zawitają Tale Of Us, czyli szefowie Afterlife i ojcowie komercyjnych sukcesów takich artystów jak Vaal, Mind Against czy Floating Points.