Dziesięcioro podejrzanych po katastrofie na Love Parade

известные картины и новости из мира искусства

Nie minęły jeszcze echa spektakularnej rezygnacji Westbama z współudziału przy kolejnych edycjach Mayday, a my mamy dla Was newsa związanego z drugą wielką imprezą ze świata muzyki klubowej, niestety już nieistniejącą.

dziesicioro-podejrzanych-po-katastrofie-na-love-parade

24 lipca 2010 na Love Parade w niemieckim Duisburgu doszło do tragicznej w skutkach katastrofy, która skończyła się śmiercią 21 osób. Tragiczne wydarzenia zaczęły się od paniki i naporu tłumu przy wejściu na teren imprezy, co skutkowało zmiażdżeniem i zadeptaniem 21 osób, przy czym setki odniosły obrażenia. Winą za tamte wydarzenia obarczono między innymi policję i stwierdzono, że całej sytuacji można było uniknąć gdyby policja interweniowała na czas i we właściwy sposób oraz zachowywała kontrolę nad tłumem. Jako potencjalnych podejrzanych o spowodowanie katastrofy śledztwo wskazało kilkoro spośród organizatorów, do odpowiedzialności nie został jednak pociągnięty szef policji w Duisburgu.

Śledztwo wiązało się między innymi z przesłuchaniami 3,5 tysiąca świadków oraz przejrzeniem ponad 9 godzin zapisu video. Na podstawie tych dowodów wyłoniono 10 najbardziej odpowiedzialnych za tamte wydarzenia.


Przypomnijmy, że największe sławy muzyki klubowej - Paul Oakenfold, Armin van Buuren oraz Paul van Dyk nagrali wspólnie, jako DJ's United, utwór "Remember Love" jako hołd ofiarom Love Parade, z którego zyski zostały przekazane poszkodowanym i ich rodzinom.


 


Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl) 

 

 

 


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.